Radost a zábava v každé lekci?

Děti, co si pamatují probíranou látku a těší se na každou hodinu angličtiny?

Sen všech angličtinářů máte na dosah ruky!

Najděte si téma, které chcete probrat, a podívejte se, kolika způsoby ho s námi můžete uchopit.

S lehkostí, radostí, s minimální přípravou.

Písnička

Všichni dobře víme, že na písničku z dětství si vzpomeneme i po mnoha letech, co jsme ji neslyšeli.

Slova, melodie, rytmus a u dětí i pohyb, který písničku provází, to vše dohromady tvoří tu nejefektivnější cestu, jak si natrvalo zapamatovat slovíčka i celé věty.

Oblíbenou písničku si rádi poslechnete klidně stokrát, takže nutný dril se tím stává radostí a zábavou.

V našich autorských písních se děti setkávají s konkrétními životními situacemi a učí se přesně formulovat fráze, které se v životě nejčastěji používají. Na jejich základě už pak snadno rozvinou konverzaci a v životě se rozhodně neztratí.

Písničku máte připravenou jak ve formátu MP3, tak v animovaném klipu s titulky. A pro vás, jejich průvodce, jsou dále připraveny doplňkové materiály v podobě pracovních listů v PDF ke stažení.

Hraná scénka

Angličtina v písničce je skvělá, ale nejenom písní živ je člověk. V hraných scénkách děti uslyší rodilé mluvčí, kteří téma z písničky uchopí s originalitou a vtipem sobě vlastním.

Můžete si dle potřeby zapnout nebo vypnout titulky.

K videu jsou připraveny i pracovní listy v PDF, které si můžete stáhnout a použít pro práci v hodině.

Podpora pro učitele

Na písničku můžete navázat také dalšími hrami, které téma dále rozvíjejí. Ve videotutoriálech najdete inspiraci na činnosti a hry, které jsme úspěšně vyzkoušeli při výuce.

Autorské obrázky, které se používají při aktivitách, např. při zpívání písničky.

Online hra / kvíz

Dnešní děti žijí s pocitem, že bez mobilu a tabletu není života. Jistě tedy ocení, když si probírané téma budou moci procvičit i v interaktivní hře či kvízu.

Takovéhle domácí úkoly by se jim mohly líbit, co říkáte?

Poslechové cvičení

Potřebujete se soustředit jen na poslech? Žádný problém. Krátký rozhovor nebo příběh, který využívá okruh probírané slovní zásoby, je namluven rodilými mluvčími. Pro práci v hodině jsou pak připraveny pracovní listy v PDF ke stažení.

Porozumění textu

Nesmíme zapomenout ani na práci s textem jako takovým. Připraveno je krátké povídání, ve kterém se opakuje slovní zásoba z písničky či scénky, a k němu několik cvičení, vše v PDF ke stažení.

Chcete tento program využívat?

Momentálně probíhá pilotáž na vybraných základních školách ZDARMA. Pokud se chcete do programu připojit, napište nám přes kontaktní formulář níže.

Nabídka témat